Güzel Gülmek İçin Ne Yapmak Lazım? Gülüş Estetiği ile Tanışın!
BLOG
gülüş estetiği

Güzel Gülmek İçin Ne Yapmak Lazım? Gülüş Estetiği ile Tanışın!

Güzel ve estetik bir gülüşe sahip olmak, gülüş estetiği tedavisiyle artık eskisi gibi zor değildir. Gülüşümüz doğrudan yüz ifademizi, karşıda bıraktığımız etkiyi etkiliyor. Dişlerin rengi, şekli ve yapısı gülüşün kalitesini belirler. Gülüş tasarımı kişiye özel olarak uygulanan bir süreçtir.

Alanında uzman diş hekimi muayene neticesinde gülüş estetiğini etkileyen diş ve diş eti problemlerini saptıyor. Bunun akabinde gülüşün güzelleşmesi adına en uygun tedavi seçeneğine karar veriliyor. Gülerken kaç dişinizin göründüğü, diş etlerinizin gülüş sırasında görünüşü ve benzeri tüm faktörler muayene neticesinde değerlendirmeye alınıyor.

Gülüş Estetiği Öncesinde Hangi Tedaviler Uygulanır?

gülüş estetiği

Dişler yemek yeme dışında gülüşü de doğrudan etkileyen bir öneme sahiptir. Bu nedenle estetik bir görüntüye sahip olmaları gerekiyor. Bu noktada doğuştan gelen ya da sonradan deforme olan diş ve diş eti sorunlarını gülüş estetiği kapsamında gidermek mümkündür.

Böylece hastanın estetik bir gülüşe sahip olması, psikolojik olarak daha öz güvenli hissetmesi en temel hedef olarak dikkat çekiyor. Bu tedavi de planlar kişiye özeldir. Tedavi sürecinde giderilmesi hedeflenen temel noktalar ise;

 • Dişlerdeki lekeler,
 • Diş yapısındaki şekilsel bozukluklar,
 • Çene kemiğindeki bozukluklar,
 • Diş eti hastalıklarının giderilmesi,
 • Diş etinin gülerken çok görünmesi,
 • Çarpık, yapısal bozuklukları olan dişlerin düzeltilmesi,

Gibi durumlardır. Her hastada gülüşün estetiğini etkileyen faktörler farklıdır. Bu nedenle de bu tedavi süreçleri tamamen hastaya göre netlik kazanıyor.

Gülüş Estetiği İçin Neler Yapılıyor?

Gülüş estetiği tedavilerinde öncesi ve sonrası süreci mevcuttur. İlk süreç ön muayene ile başlıyor. Uzman diş hekimi hastayı muayene ederek gülüşünü olumsuz etkileyen tüm faktörleri değerlendiriyor. Bu süreç sadece diş şekli, rengi gibi sorunlardan kaynaklı olabilir.

Bunun yanı sıra çene kemiğindeki bozukluklar da gülüşün estetiğini bozar. Eğer çene kısmında bu gibi bir sorun varsa cerrahi işlemlere gereksinim duymak kaçınılmazdır. Yani doğru ve estetik bir gülümseme için gerekli tüm süreçler takip edilerek tedavi ediliyor.

Gülüş Estetiği Kimlere Yapılır?

gülüş estetiği

Gülüş estetiği tedavileri diş ve diş etlerinde estetik kusurlar olan kişilere uygulanıyor. Ağız ve diş sağlığını korumayı hedefleyen bu tasarım için öncelikle hastanın uygunluğu teyit ediliyor. Daha güzel gülmek, diş ve diş etlerindeki, çene yapısındaki tüm sorunlardan kurtulmak isteyen herkes ön muayene yaptırabilir. Uzman diş hekim hastanın gülüş tasarımı için uygun olup olmadığına karar verecektir.

Gülüş tasarımında temel faktör hastanın durumu ve yaşıdır. Genelde 20 yaşından daha küçük olan hastalara diş teli tedavisi uygun olur. Daha ileri yaşlar için ise tedavi yöntemleri ve detayları uzman hekim kararı ile netlik kazanıyor.

Gülüş Estetiği Avantajları Nelerdir?

Daha güzel ve kusursuz gülmek herkes için mümkündür. Bu hedef kapsamında gülüş estetiği tedavileri caziptir. Bu işlemden sonra hastanın hayatındaki en büyük avantajları şöyle sıralayabiliriz;

 • Eskiye nazaran daha öz güvenli gülmek
 • Yüz ve çene yapısına yakışan diş ve diş etine sahip olmak
 • Diş etlerinin renk ve yapı açısından daha sağlıklı bir görüntüye kavuşturulması
 • Parlak, beyaz ve güzel görünen dişlere sahip olmak
 • Dişlerdeki çarpıklık ve şekilsel bozuklukların tamamen düzeltilmesi

Doğal, estetik ve yüz şekline en uygun gülüş tasarımı tedavileri her anlamda büyük avantaj sağlıyor.

Gülüş Tasarımı Fiyatları

Gülüş estetiği tedavileri için genelde özel diş klinikleri ve hastaneleri tercih ediliyor. Genel olarak içeriğimiz boyunca da belirttiğimiz üzere her gülüş tasarımı hastaya özel netleşir. Bu nedenle de genel geçer bir fiyat bilgisi vermek tamamen yanlış olacaktır. Ön muayene neticesinde fiyat ve tedavi süreci hakkında detaylı bilgi almak mümkün olacaktır.

ZENİT BLOG

Ağız ve Diş Sağlığı

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Randevu Al

CAPTCHA Resmi

Bu, spam’ı önlememize yardımcı olur, teşekkür ederiz.