try
Gülüş Tasarımı Diş Hekimliği Nedir?
BLOG

Gülüş Tasarımı Diş Hekimliği Nedir?

Estetik diş hekimliği kelimesini duyduğunuzda akla gelen ilk şey, birçok insanın ilgi duyduğu gülüş tasarımı kavramıdır. Gülüş tasarımı, her ne sebeple olursa olsun bozulan diş ve diş etlerine, hastanın hem yüz özellikleri hem de istekleri dikkate alınarak doğal ve çekici bir görünüm sunmak için kullanılır. Her insanın gülme stili farklı olduğu için gülüş herkeste başka durmaktadır. Bir kişinin mevcut zihinsel durumunu gösteren gülüşü, ruh hali üzerinde büyük etkisi olan bir başka önemli göstergedir. Estetik diş hekimliği, diş problemleri olan herkesin daha çekici ve hoş bir gülümseme elde etmesini sağlamıştır.

Kimler Gülüş Tasarım Hizmetleri Verebilir?

gülüş tasarımı

Gülüş estetiği yapabilen diş hekimleri şunlardır:

  • Kozmetik Diş Hekimleri
  • İmplantoloji Uzmanı

Gülüş tasarımı bir diş kliniğinde uzman bir diş hekimi tarafından yapılmalıdır. Tipik olarak, sırıtmanın tasarımı tek bir uygulamayı değil, bir dizi farklı tekniği gerektirir. Bu prosedür aynı zamanda diş renk değişikliği, diş formu bozulması ve orantısızlık için de kullanılmaktadır. Hasta istekleri ile mevcut durumları estetik standartlar etrafında bir araya getirme eylemi, tüm gülüş tasarım sürecini kapsamaktadır. Ayrıca, diş hekimliği uygulamalarına yönelik kozmetik talep oldukça önemlidir. Gülüş kozmetik çözümlerinden faydalanmak için ağzınızı veya dişlerinizi etkileyen herhangi bir rahatsızlık veya hastalık olması gerekmez. Gülümsemenizin görünümünü iyileştirmek istiyorsanız yeterlidir.

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Bir gülümseme yaratırken hastanın gereksinimleri her zaman önceliklidir. Tedavi söz konusu olduğunda, hastanın ihtiyaçları ve beklentileri önce gelmelidir. Tedaviye başlamadan önce, hasta ile gerekli görüşmeleri tamamlamak çok önemlidir. Çünkü bu görüşmede hasta, dişleri konusunda nasıl beklentileri olduğunu söylemektedir. Bundan dolayı işlem başlamadan önce bu toplantı yapılmalıdır.

Hoş bir gülüş elde etmek için gülüş tasarımına başvurmadan önce öncelikle diş yapısının düzeltilmesi gerekir. Yani, çarpık veya üst üste binmiş dişlere sahip olan birinin ilk işlemi bu dişlerinin düzeltilmesidir. Ardından dişlerdeki lekeler ele alınmaktadır. Dişlerde olan lekeler temizlenmektedir. Bunun sebebi daha parlak ve daha sağlıklı dişler elde etmektir.

Elbette dişler ile dudak yapısı arasında bir bağ vardır. Bundan dolayı diş uygulamalarında kişinin dudak ve yüz yapısı da esas alınır. İşlem buna göre yapılmaktadır.

Gülüş Tasarımı Neden Önemlidir?

Yüzünüzün görünümü, cilt tonu, saç rengi, dişler (renk, genişlik, uzunluk, form ve diş görünümü), diş eti dokusu ve dudakların hepsi gülüş tasarımınıza katkıda bulunmaktadır. Yani bu tasarım, mükemmel gülümsemenizi geliştirmek için çalışmaktadır. Tasarım, çeşitli nedenlerle oluşturulur ve tercihlerinize göre düzenlenmektedir.

Gülüş tasarımı alanındaki bazı işlemler deforme olmuş veya yaşlanan bir yüzü iyileştirebilir ve yenileyebilir. Kozmetik diş hekimi, bu prosedür boyunca hedeflerinize ulaşmak için bir strateji geliştirmek için sizinle iş birliği yapacaktır. Gülüşünüzü tasarlarken estetik diş hekiminiz tarafından diğer unsurlar da göz önünde bulundurulacaktır. Bu unsurlar sizin isteklerinizdir. Dişlerinizin rengi ve şekli çoğunlukla sizin isteğinize göre şekillenmektedir. Yani şunu diyebiliriz, gülüş estetiği siz nasıl görünmek istiyorsanız bunu sağlamak için vardır.

Gülüş Tasarımı Ömrü Ne Kadardır?

gülüş tasarımı

Gülüş tasarımı hizmeti almak istiyorsanız bu işlemin ne kadar dayandığını merak etmeniz doğaldır. Sonuçta, bu gibi işlemlere kalkışan biri, işlemin uzun yıllar etkisini göstermesini ister. Uzun yıllar hatta neredeyse ömür boyu kullanımı olan bu işlem, sizin de katkılarınızla daha da uzun süre idare eder. Evde yaptığınız bakım ya da profesyonel destekler kalıcılığı arttırır. Bundan dolayı bu tasarım hizmetinin süresini bir bakıma siz kendiniz belirliyorsunuz desek, yanlış olmaz.

ZENİT BLOG

Ağız ve Diş Sağlığı

Randevu Al

× Size nasıl yardım edebilirim?