Hollywood Smile Nedir? Nasıl yapılır?
BLOG
hollywood smile

Hollywood Smile Nedir? Nasıl yapılır?

Gülüşleriniz artık Hollywood smile tarzında!

Işıltılı spotlar, patlayan flaşlar, kırmızı halı, şık giysiler ve inci gibi parlayan dişler. Dünyanın film endüstrisinin bulunduğu Hollywood, sadece filmleriyle değil, stilleriyle de tüm dünyaya ilham veriyor. Bunların en önemlilerinden biri de dişlere, tıpkı bir film yıldızı gibi yapılan dokunuşlar. Çarpık ya da yamuk, eksik ya da düzensiz dişlerden kurtulup yepyeni bir görünüme kavuşma mümkün. Bunun için film yıldızlarını aratmayan Hollywood smile (Hollywood gülümsemesi) uygulamasına ihtiyacınız var. Üstelik bu uygulamaların en iyileri, ülkemizdeki başarılı ve tecrübeli hekimler, son teknolojik cihazlarla ülkemizde yapılabiliyor. Fakat bu gülümsemeye sahip olmak demek, tek düze fabrikadan çıkmış gibi tekdüze dişlere sahip olmak değildir. Günümüzde her tasarım, kişilik özellikleri göz önüne alınarak, kişiye özel olarak yapılıyor.

Hollywood Smile Nedir?

hollywood smile

Film yıldızlarının inci gibi dişlerinden esinlenilerek bu isim verilen uygulama, neredeyse son yarım asırdır insanların hayatında. Çarpık dişlerin düzeltilmesi, eksik olanların tamamlanması gibi bir takım prosedürleri takip ediyor. Hollywood Smile ile kişiye özel bir şekilde yeni bir diş tasarımı yapılıyor. Bu tasarım, özellikle ön dişlerde daha belirgin hale geliyor. Bunun için de son teknoloji kaplamalar kullanılıyor. Her diş ayrı ayrı ele alınarak değerlendiriliyor. Sonuç olarak; hastanın istediği diş renginde, istediği boyutlarda, beslenmeyi ve iletişimi kolaylaştıran estetik olarak da mükemmel bir görünüm elde ediliyor.

Hollywood Smile Nasıl Yapılır?

hollywood smile

Bu uygulama son yılların en yaygın estetik diş hekimliği uygulamalarından biridir. Bu uygulamada dişlerin tek bir düzende hizalanması ve işlevselliğini yitirmemesi ilk önemli kuraldır. Uzman hekimler, uygulamaya her hasta için ayrı bir yol haritası belirleyerek başlıyor. Hollywood Smile özellikle ön dişlerin biraz daha belirginleşmesini ifade ediyor. “Tavşan diş” kadar belirgin değil, normal dişler kadar silik olmayan bir yapı tasarlanıyor. Sonrasında dişlerin yapısı incelenerek, uygun kaplama yöntemi bulunuyor. Buradaki ayarlama tamamen hekimin estetik bakış açısına bağlıdır. Çünkü hekim, bazı dişleri olduğu gibi bırakarak, bazılarını kaplamayı tercih edebiliyor. Bu nedenle hekim seçimi önemlidir. Hekim, burada hastaya uygun olarak porselen ya da zirkonyum kaplama tercih edebiliyor.

Hollywood Smile İşlemi Nelerdir?

hollywood smile

Bu gülümsemeye kavuşman, sadece dişlerin kaplanması anlamını taşımıyor. Bu işlemi komplike bir ağız içi düzenleme olarak değerlendirmelisiniz. Hekim, öncelikle çarpık ve eksik dişleri tespit ediyor. Bu bölüm, diş hekimliği tedavisine giriyor. Uygulamada diş etlerinin konumu da çok önemli. Bu nedenle diş hekimi Hollywood Smile yaparken, dişleri ve diş konumları ile yakından ilgileniyor. Bazı dişler küçültülerek üzeri özel materyaller ile kaplanıyor. Eğer hasta diş rengini beğenmiyorsa o zaman uygun renkteki kaplamalar seçilerek uygulama yapılıyor.

Hollywood Smile Avantajları Nelerdir?

hollywood smile

Günümüzün estetik algıları pek çok insanın bakış açısını değiştiriyor. Bu nedenle estetik operasyonlarda da artış var. Bu operasyonların içinde ağız ve dişlerle ilgili olanlar da hayli yer kaplıyor. Çünkü estetiği önem verenler, önceliğin dişlerden başladığını biliyor. Eğer çarpık ve düzensiz bir diş yapısına sahipseniz, eksik dişleriniz varsa, diş renginden yapısına kadar beğenmediğiniz yönleri varsa o zaman Hollywood Smile sizin için uygundur. Çünkü diş yapısının değişmesi, yüz ifadesinin belirginleşmesindeki en önemli etkendir. Bu uygulama ile;

  • Gülüşünüz daha belirgin hale geliyor.
  • Dişleriniz inci gibi bir simetriye kavuşuyor.
  • Kötü görünüm verdiği düşünülen diş etleri sağlığa kavuşuyor.
  • Yeni yapılan dişler sayesinde diş aralığı normale dönüyor.
  • Çalışma öncesi tüm dişlere bakım yapılacağından ağız sağlığını koruyor.

Hollywood Smile Ne Kadar?

hollywood smile

Estetik diş hekimliği uygulamaları son dönemde sıklıkla tercih ediliyor. Estetik kaygılarla başlasa da uygulama; ağız ve diş sağlığının korunmasında da çok önemlidir. Özellikle Hollywood Smile gibi estetik uygulamalar kişiye özeldir. Hekimin muayenesi sonrası yol haritasının belirlenmesi önemlidir. Burada eksik dişler, diş etlerinin durumu gibi konular önemlidir. Ayrıca kaplamanın hangi malzemeden yapılacağı, diş rengine uygun mu yoksa daha farklı renk mi tercih edileceği de önemli konulardır.

Özellikle bu uygulamada fiyat sorgulamasından önce, sonuca odaklanma daha önemlidir. Çünkü, iyi niyetle başlayan bir süreç, istenmeyen şekilde sonuçlanabiliyor. Bu nedenle hekimden uygulayacağı yöntemden kullanacağı malzemeye kadar bilgi almak önemlidir. Fiyat bilgileri de ancak bu yol haritası belirlendikten sonra belirlenebiliyor.

ZENİT BLOG

Ağız ve Diş Sağlığı

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Randevu Al

CAPTCHA Resmi

Bu, spam’ı önlememize yardımcı olur, teşekkür ederiz.