All-on-4 implant son yıllarda ağız- diş sağlığı, bireyin yaşam kalitesini etkileyen unsurlardan biri olmuştur. Aynı zamanda diş hekimlerinin protez planlamasında önemli bir rol oynamıştır. Hasta memnuniyetini artıran uygulamalar daha fazla ilgi görmektedir. İmplant da çiğneme, konuşma, ağrı veya estetik nedenlerle kaybedilen dişleri değiştirme yöntemidir. All on 4 dental implantlar sinüs kaldırma, kemik ilavesi ve kemik yetmezliği gibi dişleri olmayan hastalarda ileri cerrahi gerektiren sorunları çözmek için hızlı ve başarılı olan bir tekniktir. All-on-4 tedavi, bir gün içerisinde kişinin birkaç dişine birden uygulanabilir.

All-on-4 İmplant Nasıl Uygulanmaktadır?

all-on-4-implant

Standart implantlarda kullanılan titanyum vida mekanizması All-on-4 tedavisinde kullanılmaktadır. Normal implantlar ve all-on-4 implant arasındaki temel fark, ağza uygulanma biçimidir. Normalde tamamen dişsiz bir çenede eksik dişleri restore etmek için 8 veya 10 implant kullanılırken, bu yeni teknik sadece dört implanta ihtiyaç duyar.

Çene kemiğinin ön kısmındaki kemiğin en kalın parçasına iki implant yerleştirilmektedir. Ayrıca, çene kemiğinin arkasına iki implant yerleştirilir. Ön implantlar maksimum stabilite için 90 derecelik bir açıyla yerleştirilirken arka implantlar 45 derecelik bir açıyla implant edilmektedir. Bu dört implant yerleştirildikten sonra implantların üzerine köprüler veya kronlar yerleştirilir.

All-on-4 operasyonundan önce hastalardan alınan ölçümlere dayanarak geçici protez oluşturulmaktadır. Ardından, üç ay sonra hastanın kalıcı protezi bağlanmaktadır.

All-on-4 İmplant İçin Kimler Adaydır?

Tüm dişleri veya dişlerinin çoğu eksik olan insanlar, all-on-4 için en büyük adaylardır. Diş implantlarının yerleştirilebilmesi için yeterli diş eti dokusu ve çene kemiği yapısının olması gerekir.

All on 4 için gereksinimler, protezler veya tek veya çoklu implantlar için olanlardan biraz farklıdır. Bu nedenle, her adayın uygunluğu ayrı ayrı değerlendirilmektedir.

All-on-4 İmplant Geleneksel İmplantlardan Daha Mı Uygun Fiyatlı?

Bu işlem için tek bir fiyat belirlemek doğru olmayacaktır. Çünkü işlem kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Bundan dolayı işlem ücretinde de farklılıklar meydana gelmektedir. Fakat şöyle bir durum vardır. All-on- 4 implant dişlerinizin her biri için ayrı diş implantları elde etmekten daha ucuza mal olmaktadır.

Diş hekimleri tarafından sağlanan tedavi planı, her hastanın özel implant durumuyla ilişkili maliyetleri ana hatlarıyla belirtmektedir. All-on-4 implant tek seferde birkaç implant gibi seçeneği içerir. Tedavi koordinatörleri, hastaların sahip olabileceği tüm soruları veya endişeleri yanıtlamaya hazırdır.

All-on-4 İmplantın İyileşme Süreci Ne Kadar Sürer?

all-on-4-implant

All-on-4 dental implant işlemi diğerlerine göre daha az iyileşme süresi gerektirir. Bunun nedeni, çene kemiğinin sürecin çoğunluğunun gerçekte gerçekleştiği yer olmasıdır.  Fakat şöyle bir durum vardır. Bu uygulama sonrasında kişilerde ağrı ve ağız bölgesinde kanamalar meydana gelebilir.

All-on-4 implant işlemi ile ilgili en güzel durumlardan biri, hastaların yeni dişlerini hemen kullanabilmeleridir! Tedavi sonrasında yiyip içebilirsiniz. Fakat belli bir süre diş eti ağrısı çekebilirsiniz. Bu ağrılardan dolayı birkaç gün sıvı ya da yumuşak yemekler yemeniz size daha iyi hissettirecektir.

All-on-4 İmplant Kalıcı Mıdır?

All-in-4 implantın dayanıklılığı kanıtlanmıştır. Araştırmalar uygun bakım ile 20 yıl veya daha uzun süre bu işlemin kendisini idare ettiğini belirtmektedir. Zaman içinde bazı değişiklikler gerekli olsa da öğelerin%99’u 10 yıl veya daha uzun süre sorunsuz bir şekilde dayanmaktadır.

All-on-4 implant İşlemini gerçekleştirmek için yetenekli bir diş hekimi seçerek yeni gülüşünüze en iyi başarı şansını sunabilirsiniz. İşlemden sonra evde diş hijyeninizi korumak çok önemlidir. Ayrıca, temizlik ve kontrol için yılda en az iki kez diş hekiminize görünmelisiniz. Eğer sağlıklı bir ağız istiyorsanız sorunlara neden olacak aktivitelerden kaçınmanız gerekmektedir. Bunlar, gelecekteki diş implantı başarısızlığı şansınızı daha da azaltmanıza yardımcı olacaktır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Randevu Al

CAPTCHA Resmi

Bu, spam’ı önlememize yardımcı olur, teşekkür ederiz.