Mükemmel Gülüş İçin 10 Harika Yol
BLOG
mükemmel gülüş

Mükemmel Gülüş İçin 10 Harika Yol

‘Gülümsemeden asla tamamen giyinmiş sayılmazsın.’ derler. Herkes mükemmel gülüşe sahip olmak ister. Bu nedenle her yıl milyonlarca insan mümkün olan en beyaz gülümsemeye sahip olmak için diş hekimlerini ziyaret etmektedir. Gülüş estetiğinde amaç, çeşitli nedenlerle estetik özelliğini kaybetmiş diş ve diş etlerinin doğal güzelliğini ve fonksiyonelliğini kazandırmaktır. Aynı zamanda hastaların istekleri ve yüz formları da dikkate alınarak restore edilmesidir. Her hastanın farklı estetik ihtiyaçları olacağından yapılacak operasyonlar hastaya özel olarak seçilmektedir. Bu operasyonlar hastanın yüz özellikleri, cinsiyeti, yaşı ve beklentileri dikkate alınarak seçilir. İşte mükemmel gülüş için 10 harika yol!

Mükemmel Gülüş İçin Ne Yapmalı?

mükemmel gülüş

Hastalar bazen sağlıklı dişlere sahip olsalar da mükemmel gülüşe sahip olmak için dişlerdeki düzensizlikleri, çarpıklıkları veya orantısızlıkları düzeltmek isterler. Bu düzenleme, kişilerin psikolojik dayanıklılığını artıracaktır

Gelişen teknoloji ile kendinize en uygun gülüşü tasarlayabilirsiniz. Bu, etrafa güvenle gülücük atmanızı sağlayacaktır.

Günümüzde “estetik diş hekimliği” oldukça önemli hale gelmiştir. Estetik diş hekimliği sayesinde mükemmel gülüşe sahip olmak için şu yöntemleri tercih edebilirsiniz:

  • Diş Kaplamaları
  • Profesyonel diş beyazlatma
  • Diş Kronları
  • Ortodontik tedavi
  • Diş implantları
  • Diş Yapıştırma
  • Düzenli diş bakımı
  • Diş etlerinizin bakımı
  • İyi ağız hijyeni (Fırçalama ve Diş İpi Kullanma)
  • Sağlıklı diyet

Profesyonel Diş Beyazlatma

Daha parlak dişlere ve mükemmel gülüşe sahip olmak artık hayal değil! Diş beyazlatma yöntemleri sayesinde mükemmel gülüş sizin olacak!

Beyazlatma tedavileri hem erkekler hem de kadınlar arasında popülerdir. Her bütçe, zaman aralığı ve kişinin isteklerine göre bu işlem uygulanmaktadır. Diş beyazlatma sırasında lekeler ve birikintiler giderilmektedir.

Yemekler ya da içecekler, tüketim sonrasında dişlerde kalıntı bırakmaktadır. Bu kalıntılar zamanla diş sararmasına da sebep olur. Aynı zamanda içinde kimyasal olan ya da yapısında renklendirici bulunan gıdalar da dişlerde sararma yapmaktadır. Bundan dolayı eğer dişlerinizde sararma oluşmasını istemiyorsanız her gün fırçalamalı ve diş ipi kullanmalısınız.

Diş Kaplamaları

Kaplamalar, dişlerin görünümünü iyileştirmek ve herhangi bir hasarı veya renk değişikliğini düzeltmek için dişlere uygulanmaktadır. Rengi sararmış, hasar görmüş veya olağandışı şekilli dişler, diş kaplamaları ile iyileştirilmektedir. Diş hekimleri, bu sorunlara bu uygulama ile hızlı ve etkili bir çözüm sunmaktadırlar.

Eğer bakımını iyi yaparsanız kaplamalar on yıldan fazla dayanmaktadır.

Diş Kuronları

mükemmel gülüş

Diş kronları, şekilsiz dişleri düzeltmek için sıklıkla kullanılmaktadır. Genellikle estetik amaç için tercih edilmektedir.

Kuron işlemi, kaplama işleminden çok daha zahmetlidir. Kuron, ciddi hastalıklar için tercih edilirken, kaplama estetik açıdan ağız görünümünü iyileştirmek için kullanılmaktadır. Kaplamalar ve kuronlar arasındaki temel fark, bir kuronun tüm dişi kaplaması, bir kaplamanın ise sadece ön tarafı kaplamasıdır.

Ortodontik Tedavi

Eğer düzensiz dişler mevcutsa diş telleri bu durumu etkili bir şekilde düzeltmektedir. Diş telleriyle, dişler zaman içinde kademeli olarak arzu edilen, simetrik bir hale gelir. Dişler ve kemik yapıları uygun şekilde konumlandırıldığında diş etleri daha düz, daha düzgün görünmektedir.

Diş İmplantları

Diş implantı, kaybettiğiniz veya çekilmiş bir dişin yerine metal veya cerrahi malzemeler kullanılarak gerçekleştirilen bir diş tedavisi yöntemidir. İmplant, diş etlerinin altına uygun bir şekilde yerleştirilen titanyum vidaların yardımıyla tutunmaktadır. Sonrasında diş hekimi tarafından bir diş protezi takılır.

Bonding

Bonding adı verilen estetik diş hekimliği tedavisinde dişlerinize özel olarak renklendirilmiş bir kompozit reçine yerleştirilir. İnsanların karşılaştığı birçok sorun bununla çözülmektedir. Kaplamalardan hoşlanmıyorsanız veya kaplama standartlarını karşılamıyorsanız, bunun yerine kozmetik yapıştırma kullanabilirsiniz.

Düzenli Diş Bakımı

Mükemmel gülüş için tüm bu teknikleri kullanmanın yanı sıra diş sağlığınızı da özenle korumanız gerekiyor. Gülüşünüz için bu estetik işlemleri nasıl yaptırırsanız yaptırın, önemsemediğiniz sürece etkili olmazlar.

Diş Eti Bakımı

Diş eti hastalıkları acil tedavi gerektirmektedir. Tedavi edilmezse, bu enfeksiyon ciddi çiğneme güçlüklerine, diş eti kanamalarına ve hatta diş kaybına neden olmaktadır. Diş eti hastalığından kaçınmak için diş hekiminizi düzenli olarak kontrol ve temizlik için ziyaret etmelisiniz. Ayrıca sahip olduğunuz herhangi bir tıbbi sorun ve aldığınız ilaçlar diş hekimine bildirilmelidir.

İyi Ağız Hijyeni (Fırçalama ve Diş İpi Kullanımı)

İyi bir diş sağlığına sahip olmak gülümsemenizi her zaman daha güzel gösterecektir. Dişlerinizdeki plak ve yüzey lekeleri fırçalama ve diş ipi yardımıyla temizlenebilir ve ağzınızdan uzak tutulabilir. Bakım yapılan ağızdan çıkan nefes her zaman temizdir. Güzel bir gülümseme ancak temiz bir nefesle birlikteyse etkilidir.

Sağlıklı Beslenme

Sigara, kahve, çay ve kırmızı şarap tüketiminizi azaltın. Eğer bunları hayatınızdan çıkaramıyor ya da azaltamıyorsanız, tüketimden sonra ağzınızı temizlemeye çalışın.

Tatlılar yerine meyve ve sebze alın. Meyve ve sebzeler, ağızdaki mikroorganizmaların giderilmesine yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda yeterince su içmek sizi nemli tutar ve ağzınızdaki mikropları temizlemesine yardımcı olarak dişlerinizi temiz ve güzel tutar.

Bunları yaptığınız takdirde mükemmel gülüş sizin olacaktır.

ZENİT BLOG

Ağız ve Diş Sağlığı

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Randevu Al